JAK KUPIĆ

PROCEDURY ZAKUPU

Zajmujemy się licytacjami na największych aukcjach pojazdów na terenie USA i Kanady. Pojazdy ładujemy do kontenerów morskich głównie w naszym magazynie w New Jersey w USA, a nasze przesyłki obsługuje jeden z największych przewoźników kontenerowych MSC Mediterranean Shipping Company co daje nam i Państwu gwarancję, że wylicytowany pojazd lub maszyna bezpieczne i na czas zostaną dostarczone do portu przeznaczenia.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z pełnymi informacjami odnośnie procesu zakupu auta z USA i Kanady wraz transportem do Polski i wszystkimi opłatami.

Wybór pojazdu

W pierwszej kolejności określ dokładnie jaką marką, modelem, danymi technicznymi oraz rocznikiem produkcji  pojazdu lub maszyny jesteś zainteresowany. Postaraj się możliwie dokładnie określić preferowane parametry co ograniczy późniejsze doprecyzowanie zamówienia i nakład naszej pracy przy wyszukiwaniu Państwa nowego pojazdu. Prowadzimy także punkty w Warszawie, gdzie posiadamy kilka aut na stanie różnych marek oraz auta które są aktualnie w drodze do kraju, które możecie Państwo zakupić od ręki. Zakup auta pod zamówienie z licytacji z USA lub Kanady odbywa się poprzez wyszukanie auta na aukcjach internetowych.

.

Kontakt z handlowcem

Następnie po wybraniu lub określeniu parametrów pojazdu skontaktuj się z nami telefonicznie  +48 22 226 77 77   , +48 603 128 686  lub mailowo na adres:  biuro@amer-pol.com  podając numer aukcji lub parametry. Następnie określ preferowaną formę umowy oraz czy zakup ma być realizowany na osobę prywatną czy też na firmę. Prosimy o podanie do jakiej maksymalnej kwoty będziemy dla Państwa licytowali. WAŻNE: Posiadamy najwyższy profil dilersko-brokerski dla wszystkich największych domów aukcyjnych w USA i Kanadzie przez co nasi klienci płacą najniższą prowizję aukcyjną.

Umowa

Po ustaleniu wartości maksymalnej do jakiej licytujemy kolejną czynnością będzie podpisanie umowy, którą otrzymasz od nas mailem lub pocztą tradycyjną. Następnie umów się z nami na jej podpisanie w jednym z 3 naszych biur w Warszawie, sprawdź biura AMER-POL lub podpisaną umowę prześlij do nas drogą mailową lub za pośrednictwem firmy kurierskiej lub poczty. Następnie wpłacasz na nasze konto w zależności od podpisanej umowy 10% lub 20% wartości przedmiotu zamówienia nie mniej niż 1000 USD (zaznaczamy, że wysokość kaucji może zostać ustalona indywidualnie w zależności od rodzaju i wartości pojazdu lub maszyny oraz formy finansowania) kolejno nasi pracownicy przystąpią do wyszukania pojazdów odpowiednich względem zamówienia i po potwierdzeniu z Tobą przystępują do licytacji. Po wygranej aukcji, wpłacasz na nasze konto wylicytowaną kwotę wraz z kosztami powstałymi po stronie amerykańskiej, dokładne wyliczenie otrzymasz od nas mailem. Wpłaty dokonaj możliwie szybko, aby uniknąć  dodatkowych kosztów magazynowania pojazdu na placu firmy aukcyjnej.

Transport

Poczekaj około 5-6 tygodni, średnio tyle trwa transport pojazdu lub maszyny w kontenerze MSC z naszego magazynu spedycyjnego w New Jersey do Polski przez port w Bremerhaven.
W tym czasie sprawdzaj położenie Twojego kontenera poprzez nasz Track & Trace.

Dokumentacja

W kolejnym kroku dopełniamy sprawy związane z rozładowaniem kontenera, przygotowanie dokumentów do odprawy celnej i akcyzowej oraz wszelkie inne formalności. Po odprawie celnej pojazd jest zabierany z portu przez naszego przewoźnika i dostarczany pod wskazany przez Ciebie adres w kraju. Za cło, obsługę w porcie oraz transport drogowy do kraju zapłacisz naszemu przewoźnikowi przy odbiorze pojazdu w kraju lub przelewem do agencji celnej w DE ( w zależności od podpisanej umowy ). Odprawami celnymi w porcie w DE zajmuje się dla nas agencja celna PORTAGENT.
.

Dostawa

Pojazd lub maszynę dostarczymy wyłącznie poprzez naszego zaufanego przewoźnika w dowolnie wskazane miejsce w kraju ( nie szukamy przypadkowych przewoźników na giełdzie ). Jeśli sprowadzasz pojazd uszkodzony oferujemy także do wyboru jeden z naszych sprawdzonych warsztatów blacharsko-lakierniczych jak i mechanicznych, gdzie warunki naprawy będziesz mógł ustalić indywidualnie. Pojazd możemy także przygotować do rejestracji i zaproponować atrakcyjne ubezpieczenie w zakresie OC/AC/NNW. Samochód do podatku akcyzowego w Państwa imieniu zgłosi współpracująca z nami firma: www.akcyza.auto.pl 

poproszę o kontakt

napisz do nas